COMUNITATEA IUBITORILOR DE SHAR-PEI
   forum shar-pei
    Înregistrare Arcade  •  Calendar  •  FAQ  •  Autentificare     
Acum este Mie Apr 16, 2014 12:23 pm

Ora este UTC + 2

Welcome
Bine ai venit in comunitatea iubitorilor de SHAR-PEI

Alaturandu-va comunitatii noastre, veti avea posibiilitatea de a accesa toate topicurile, sa comunicati cu membrii forumului, sa raspundeti la sondaje, sa uploadati fisiere si sa accesati multe alte facilitati.

Inregistrarea este rapida, simpla si gratuita asa ca va invitam sa ramaneti alaturi de noi.
Pentru inregistrare poti da un simplu clik aici
http://forumsharpei.freeforums.org/ucp.php?mode=register!

Imagine

Reguli forum

Cainii oferiti spre adoptie vor fi descrisi cat mai precis dupa urmatorul exemplu model :

SUBIECT(exemplu): Donez caine sex________, varsta___ etc

MESAJ Donez caine sex________, varsta___, probleme/stare sanatate__ , pedigri________, fotografie

ATENTIE(toate aceste date sunt cu caracter obligatoriu).
Utilizatorii care posteaza un anunt de donatie au obligatia de a anunta atunci cand donatia se finalizeaza.
Pastrati-va opiniile conflictuale pentru sectiunea pro si contra. Mesajele offtopic vor fi sterse.
Sunt admise alte materiale cu si despre adoptie-donatie

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Adopt Shar-pey
Mesaj necititScris: Lun Noi 15, 2010 6:41 pm 
Neconectat
Baby
Baby

As dori sa adopt un Shar-pey (sau sa cumpar un pui de shar-pey in pretul de 200 euro)!
Pentru cei care nu mai au posibilitatea sa ingrijeaza un catel shar-pey si vor sa-l daruiasca la o familie iubitoare si care sa-l primeasca cu caldura ...ne oferim cu placere!
Putem tine legatura cu fostul proprietar daca doreste!
Adoptam si catei de rasa shar-pey care au fost scosi de la adaposturi...care au o problema medicala ce prin tratament si ingrijire se poate remedia!
Pentru ce-i care doresc sa ofere spre adoptie un catel va rog contactati-ma!
Multumesc!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Adopt Shar-pey
Mesaj necititScris: Mie Noi 17, 2010 6:58 pm 
Neconectat
Baby
Baby

salut alex uitete la donatii este o catzelusa superba daq te inter este mai mare dar daq ii iubesti nu conteaza varsta si eu am unu de 2/3 ani ink nu am aflat sigur varsta dar nu prea ma inter ff mult principalul este sa til doresti din tot sufletul :) sunt superbi . bafta !!!

Sus

Mesaj necititScris: Mie Noi 17, 2010 6:59 pm 
Neconectat
Baby
Baby

viewtopic.php?f=38&t=1115

Sus

Mesaj necititScris: Joi Noi 18, 2010 1:36 pm 
Neconectat
Baby
Baby

nicu....te referi la catelusa SHAKIRA ??daca da am inteles ca a fost data la o fata din CLUJ...mai astept :)

Sus

Mesaj necititScris: Sâm Noi 26, 2011 11:47 am 
Neconectat
Moderator
Moderator

Alex ti-ai gasit shar-pei?

Optati pentru un câine CU PEDIGREE . Un câine fără pedigree, achizitionat mai ieftin, ar putea să vă coste mult mai mult pe termen lung, ca îngrijire a sănătătii (rahitici, cu boli virale si congenitale-incestuosi, etc.). Consultati înainte de a achizitiona un cîine de rasă! Adresele asociatiile chinologice sau cluburile nationale le gasiti la http://www.ach.ro
Nu cumpărati animale ca urmare a unui impuls, aflati la cumpărături.
Decizia de a lua un câine reprezintă un angajament pe mai multi ani (10-20). Pentru ca alegerea dvs. să fie una bună, fiti pregătiti să asteptati chiar si cîteva luni, sau chiar un an. Crescătorii responsabili nu produc cătei tot timpul anului, pe bandă rulantă.
- Nu cumpărati animale din magazine de pet, de la crescători comerciali sau intermediari (SAMSARI).
Acestea sunt de obicei rezultatul unor împerecheri nefericite, între exemplare de o calitate si o stare de întretinere precară, imperecheri incestuase, intre frati si parinti, etc. Conditiile oferite de acesti înmultitori de câini animalelor lor sunt inumane si neigienice. Animalele sunt doar exploatate pentru bani si trăiesc în conditii mizerabile. Nu încurajati industria producătoare de nefericire cumpărînd de la crescători comerciali si intermediari. (SAMSARI) În plus, riscati să supuneti familia unei drame în situatia extrem de probabilă de a cumpăra un pui bolnav care ar putea muri în scurtă vreme.
- Un crescător responsabil, dedicat ameliorării raselor, NU "aduce la comandă câini din părinticampioni", NU oferă spre vânzare "câini din peste 200 de rase", NU creste "peste 20 de rase încanisa proprie".
- Ca să nu fiti înselati de impostori care pretind că sunt crescători respectabili, vă sugerăm următorulset de întrebări pe care ar trebui să le puneti celui de la care doriti să achizitionati cătelul:
1. "Din ce asociatie sau club faceti parte?"
2. "Participati la expozitii chinologice sau la evenimente de dresaj?"
3. "Câti câini aveti în total?"
4. "Câte rase cresteti?"
5. "Ce rezultate ati avut cu câinii dvs.?"
6. "As putea vizita canisa dvs.?"
7. "As putea vedea mama puilor?"
8. "Oferiti contract de garantie la vânzarea puiului? Ce acoperă garantia?"
9. "Ce fel de asistentă îmi veti oferi pe durata vietii câinelui?"
10."Vă asumati returnarea ulterioară a câinelui în cazul în care acesta prezintă defecte grave deconstitutie sau malformatii congenitale?"

Sus

Subiectul mesajului: Shar-pey abandonat pentru adoptie
Mesaj necititScris: Mar Ian 03, 2012 11:32 am 
Neconectat
Baby
Baby

in adapostul de caini comunitari *** este un shar-pei adult, mascul, gri-albastru, aproximativ 5 ani. Il doreste cineva? pot posta poze si pot furniza mai multe detalii in sfarsitul saptamanii acesteia.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Shar-pey abandonat pentru adoptie
Mesaj necititScris: Mie Ian 04, 2012 2:28 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator

catelush scrie:
in adapostul de caini comunitari *** este un shar-pei adult, mascul, gri-albastru, aproximativ 5 ani. Il doreste cineva? pot posta poze si pot furniza mai multe detalii in sfarsitul saptamanii acesteia.

Te rog mult poze. Ii gasim stapan.

Optati pentru un câine CU PEDIGREE . Un câine fără pedigree, achizitionat mai ieftin, ar putea să vă coste mult mai mult pe termen lung, ca îngrijire a sănătătii (rahitici, cu boli virale si congenitale-incestuosi, etc.). Consultati înainte de a achizitiona un cîine de rasă! Adresele asociatiile chinologice sau cluburile nationale le gasiti la http://www.ach.ro
Nu cumpărati animale ca urmare a unui impuls, aflati la cumpărături.
Decizia de a lua un câine reprezintă un angajament pe mai multi ani (10-20). Pentru ca alegerea dvs. să fie una bună, fiti pregătiti să asteptati chiar si cîteva luni, sau chiar un an. Crescătorii responsabili nu produc cătei tot timpul anului, pe bandă rulantă.
- Nu cumpărati animale din magazine de pet, de la crescători comerciali sau intermediari (SAMSARI).
Acestea sunt de obicei rezultatul unor împerecheri nefericite, între exemplare de o calitate si o stare de întretinere precară, imperecheri incestuase, intre frati si parinti, etc. Conditiile oferite de acesti înmultitori de câini animalelor lor sunt inumane si neigienice. Animalele sunt doar exploatate pentru bani si trăiesc în conditii mizerabile. Nu încurajati industria producătoare de nefericire cumpărînd de la crescători comerciali si intermediari. (SAMSARI) În plus, riscati să supuneti familia unei drame în situatia extrem de probabilă de a cumpăra un pui bolnav care ar putea muri în scurtă vreme.
- Un crescător responsabil, dedicat ameliorării raselor, NU "aduce la comandă câini din părinticampioni", NU oferă spre vânzare "câini din peste 200 de rase", NU creste "peste 20 de rase încanisa proprie".
- Ca să nu fiti înselati de impostori care pretind că sunt crescători respectabili, vă sugerăm următorulset de întrebări pe care ar trebui să le puneti celui de la care doriti să achizitionati cătelul:
1. "Din ce asociatie sau club faceti parte?"
2. "Participati la expozitii chinologice sau la evenimente de dresaj?"
3. "Câti câini aveti în total?"
4. "Câte rase cresteti?"
5. "Ce rezultate ati avut cu câinii dvs.?"
6. "As putea vizita canisa dvs.?"
7. "As putea vedea mama puilor?"
8. "Oferiti contract de garantie la vânzarea puiului? Ce acoperă garantia?"
9. "Ce fel de asistentă îmi veti oferi pe durata vietii câinelui?"
10."Vă asumati returnarea ulterioară a câinelui în cazul în care acesta prezintă defecte grave deconstitutie sau malformatii congenitale?"

Sus

Mesaj necititScris: Joi Ian 05, 2012 12:34 am 
Neconectat
Moderator
Moderator

Cu siguranta Sasha are pe cineva de incredere care ar fi ok sa il adopte.
Va tin pumnii.

Sus

Mesaj necititScris: Vin Ian 13, 2012 3:03 am 
Neconectat
Baby
Baby

AlexGeo07 scrie:
As dori sa adopt un Shar-pey (sau sa cumpar un pui de shar-pey in pretul de 200 euro)!
Pentru cei care nu mai au posibilitatea sa ingrijeaza un catel shar-pey si vor sa-l daruiasca la o familie iubitoare si care sa-l primeasca cu caldura ...ne oferim cu placere!
Putem tine legatura cu fostul proprietar daca doreste!
Adoptam si catei de rasa shar-pey care au fost scosi de la adaposturi...care au o problema medicala ce prin tratament si ingrijire se poate remedia!
Pentru ce-i care doresc sa ofere spre adoptie un catel va rog contactati-ma!
Multumesc!

Buna ziua ! Am un Shar-Pei in varsta de 11 luni. Din pacate nu am timp pentru ea. Am un serviciu care imi ocupa foarte mult timp, plec de acasa la 8.00 si ajung la 21.00, cateodata si mai tarziu. O iubesc foarte tare, insa simt ca o chinuiesc prea tare. Mi-ar placea foarte tare daca ar adopat-o cineva care sa aiba grija de ea, si sa-i ofere timpul cuvenit. Va multumesc !

Sus

Mesaj necititScris: Lun Ian 16, 2012 2:47 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator

Aici in forum se va gasi cineva sa o adopte.
Asteptam cateva poze.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC + 2